Hakkımızda

 

Polart Müzayede, 2007 yılında Polat Ailesi tarafından Ankara'da kurulan Galeri Polart'ın yeni bir oluşumudur. Polat Ailesi, 1982 yılından bu yana koleksiyonerlik yapan sanat kökenli bir ailedir. 

Galeri Polart, özgünlük ve sürekli yenilik iddiasıyla birlikte, sanatın toplumsallaşmaya katkısını önemsemenin verdiği sorumlulukla, sanatın paylaşılması ve dolayısıyla yaygınlaştırılması gerektiği anlayışını temel alarak hareket etmektedir. 

Dinamik, enerjik, ilkeli ve saygın bir yönetim anlayışıyla, çağdaş ve özgür ifadeye dayalı kriterlerin temel alındığı çalışma prensiplerine sahiptir. 

Galeri Polart, hem yerel hem de uluslararası sanat eserlerini önce Ankara halkı ile paylaşmak üzere yola çıkmış; bugüne kadar alanda yetkinliğini kanıtlamış farklı tarz ve stildeki çok sayıda sanatçının katılımıyla pek çok etkinliğe imza atmıştır. Çoğunlukla modern ve çağdaş sanat eserlerinden oluşan galeri koleksiyonunu sergileyerek, sanat severlerin eserlere erişimine katkı sağlamıştır. 

Bugün teknolojik gelişmeler, sanatın çok daha geniş kitlelerle paylaşılmasına olanak sağlamıştır. Galeri Polart ailesi olarak biz de, sanatın paylaştıkça çoğalacağına olan inancımızdan hareketle, uzun yıllardır geleneksel biçimde sürdürdüğümüz galericilik anlayışımızı bu platforma taşıma kararı aldık. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da sanatı paylaşmak dileğiyle…